Vesnice Hynkov je součástí obce Příkazy, boužel Příkazy se chovají jako by byly samostatná jednotka a to je velice smutné.
V případě zájmu o spolupráci, či dotazu k blogu kontaktujte administrátora hynkov@gmail.com

Postřik Komárů II. kolo

22. května 2009 v 22:34 | M.P.
Dne 22.5.2009 (Pátek) ve 22:30 byl proveden postřik na komáry. Jen mám takový pocit, že teho 7.5.2009 byl ten dým daleko hustější než ten dnešni. Uvidíme následující dny, zda ten kouř "z cigarety" pomohl.


poznámka:
Kraj přispěje obcím na likvidaci komárů

Olomoucký kraj podpoří obce bojující s přemnoženými komáry. V minulých dnech o tom rozhodla Rada Olomouckého kraje, která souhlasila s uvolněním částky 250 tisíc korun. "Na kraj se společným dopisem obrátily obce Litovel, Střeň, Náklo a Příkazy s žádostí o pomoc při řešení vzniklé situace," uvedl první náměstek hejtmana Michael Fischer. Kalamitní výskyt komárů potvrdila krajská hygienická stanice ve všech zmíněných obcích a doporučila postřik aerosolem. Ten bude aplikován především v místech s hustou zelení, kde se komáři nejvíce zdržují.

Starostové se nyní mohou obrátit na kraj s žádostí o poskytnutí příslušné dotace. Kraj na řešení poskytne celkem 250 tisíc korun a zaplatí obcím až 80 procent nákladů na nutná opatření. Žádosti obcí projedná krajská rada a následně zastupitelstvo, které se věcí bude zabývat 24. června.

Kraj na likvidaci kalamity uvolnil peníze již v roce 2005 (226 tisíc korun pro Náklo, Střeň a Litovel) a 2006 (100 tisíc korun pro Olomouc).

Ivo Heger
vedoucí tiskového oddělení
11. května 2009

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama