Vesnice Hynkov je součástí obce Příkazy, boužel Příkazy se chovají jako by byly samostatná jednotka a to je velice smutné.
V případě zájmu o spolupráci, či dotazu k blogu kontaktujte administrátora hynkov@gmail.com

Bezohlední cyklisti cyklotrasy č.51

4. května 2009 v 16:36 | M.P. |  CYKLOSTEZKA
Nejhorší možná varianta Cyklotrasa č.51 - Moravská stezka
Trasa:
Mohelnice - Moravičany - Doubravice - Nové Zámky - Litovel - Lhota nad Moravou - Hynkov - Horka nad Moravou - Olomouc

Bezohlední cyklisti, kteří jezdí jako "prasata" nedbají silničních pravidel, s tímto problémem se neustále v tomto jarním období setkávají obyvatelé vesnice Hynkov. Věřím, že né každý je tak bezohledný, ale znaté to. Trasa č.51 - minimálně 9 zastávek, kdy se cyklista zastaví alespoň na jedno pivo, než dojede z Mohelnice do Litovle už nějaké to promile v sobě má. Ještě k tomu, když dojede do Olomouce, otočí se a jede zpátky tu samou trasu.

Tím to bych chtěl upozornit tyto bezohledné cyklisty, když přijedete z lesa do vesnice, uvědomte si, že silnice, po které zrovna projíždíte nepatří pouze Vám, a proto dbejte zvýšené pozornosti předvším matkám s malými ratolestmi. Stejně tak, jako jí věnují řidiči osobních automobilů Vám.

Naše děti jsme začali kvůli Vám oblékat do výstražných vest, abyste je při Vaší vyšší rychlosti a při Vašem stylu jízdy (4 cyklisti vedle sebe, 1 promile v krvi), zavčas uviděly a jízdu přizpůsobily.

Pokud jedete vesnicí a jedete po silnici, platí pro Vás stejná pravidla jako pro motorová vozidla. Znamená to pokud vyjíždím na hlavní a mám před sebou dopravní značku STOP, neznamená to JEĎ. Ono se jednou může stát, že Vám ta značka zachraní život.


Pokud opět pojedete tuto trasu, a potkáte se s těmito panáčky JEĎTE OHLEDUPLNĚ !!!
Foto zapůjčeno a vloženo se souhlasem majitelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jindra Jindra | E-mail | 6. května 2009 v 14:45 | Reagovat

Mnoho cyklistů si neuvědomuje,že i na cyklostezkách se musí dodržovat předpisy,protože pády na kole nejsou nic příjemného.Nejhorší jsou cyklisté,kteří si za každou cenu musí povídat o při jízdě,tudíž jedou vedle sebe.Nejedou sice rychle ale mnohdy jsou rádi,že se na kole vůbec udrží.Jsou horší,než cyklisté kteří jedou i rychleji ale dodržují předpisy a jsou předvídaví,hlavně když vidí dítě na kole.Také mne fascinují někteří rodiče a jejich bezstarostnost při jízdě o jejich děti.Rodiče nebo dvě maminky jedoucí vedle sebe vůbec nevnímají jakým způsobem jedou jejich děti není žádný mimořádný zažitek.Jindra.

2 Admin Admin | E-mail | 6. května 2009 v 18:18 | Reagovat

No, ale co proti takovým cyklictům zmůžete? Jak se chcete bránit? Začneme je zastavovat a každému jednotlivě to vysvětlovat? :-?

3 Twana Twana | Web | 15. ledna 2016 v 14:22 | Reagovat

pujcka kratkodoba :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama