Vesnice Hynkov je součástí obce Příkazy, boužel Příkazy se chovají jako by byly samostatná jednotka a to je velice smutné.
V případě zájmu o spolupráci, či dotazu k blogu kontaktujte administrátora hynkov@gmail.com

Květen 2009

Větrné Elektrárny - Anketa

23. května 2009 v 14:11 | M.P.
Vyjádřete se, jaký je Váš názor?

Postřik Komárů II. kolo

22. května 2009 v 22:34 | M.P.
Dne 22.5.2009 (Pátek) ve 22:30 byl proveden postřik na komáry. Jen mám takový pocit, že teho 7.5.2009 byl ten dým daleko hustější než ten dnešni. Uvidíme následující dny, zda ten kouř "z cigarety" pomohl.


poznámka:
Kraj přispěje obcím na likvidaci komárů

Olomoucký kraj podpoří obce bojující s přemnoženými komáry. V minulých dnech o tom rozhodla Rada Olomouckého kraje, která souhlasila s uvolněním částky 250 tisíc korun. "Na kraj se společným dopisem obrátily obce Litovel, Střeň, Náklo a Příkazy s žádostí o pomoc při řešení vzniklé situace," uvedl první náměstek hejtmana Michael Fischer. Kalamitní výskyt komárů potvrdila krajská hygienická stanice ve všech zmíněných obcích a doporučila postřik aerosolem. Ten bude aplikován především v místech s hustou zelení, kde se komáři nejvíce zdržují.

Starostové se nyní mohou obrátit na kraj s žádostí o poskytnutí příslušné dotace. Kraj na řešení poskytne celkem 250 tisíc korun a zaplatí obcím až 80 procent nákladů na nutná opatření. Žádosti obcí projedná krajská rada a následně zastupitelstvo, které se věcí bude zabývat 24. června.

Kraj na likvidaci kalamity uvolnil peníze již v roce 2005 (226 tisíc korun pro Náklo, Střeň a Litovel) a 2006 (100 tisíc korun pro Olomouc).

Ivo Heger
vedoucí tiskového oddělení
11. května 2009


Pozvánka

8. května 2009 v 20:46 | M.P. |  SDH - HYNKOV
Sbor dobrovolných hasičů Hynkov Vás zve na:

I.kolo v požárním sportu okrsku Příkazy dne 6.6.2009 od 9 hodin, občerstvení zajištěno, (kuřata, makrely, kabanos, pivo, limo)

Dětský den ve spolupráci s agenturou BaviLitovel dne 13.6.2009 od 14 hod. Občerstvení zajištěno.

na Vaši návštěvu a podporu se těší hasiči Hynkov

Postřik Komárů

7. května 2009 v 20:50 | M.P.
Dne 7.5.2009 (Čtvrtek) ve 20:30 byl proveden postřik na komáry. Byl nejvyšší čas, ale děkujeme, snad pomůže.

Bezohlední cyklisti cyklotrasy č.51

4. května 2009 v 16:36 | M.P. |  CYKLOSTEZKA
Nejhorší možná varianta Cyklotrasa č.51 - Moravská stezka
Trasa:
Mohelnice - Moravičany - Doubravice - Nové Zámky - Litovel - Lhota nad Moravou - Hynkov - Horka nad Moravou - Olomouc

Bezohlední cyklisti, kteří jezdí jako "prasata" nedbají silničních pravidel, s tímto problémem se neustále v tomto jarním období setkávají obyvatelé vesnice Hynkov. Věřím, že né každý je tak bezohledný, ale znaté to. Trasa č.51 - minimálně 9 zastávek, kdy se cyklista zastaví alespoň na jedno pivo, než dojede z Mohelnice do Litovle už nějaké to promile v sobě má. Ještě k tomu, když dojede do Olomouce, otočí se a jede zpátky tu samou trasu.

Tím to bych chtěl upozornit tyto bezohledné cyklisty, když přijedete z lesa do vesnice, uvědomte si, že silnice, po které zrovna projíždíte nepatří pouze Vám, a proto dbejte zvýšené pozornosti předvším matkám s malými ratolestmi. Stejně tak, jako jí věnují řidiči osobních automobilů Vám.

Naše děti jsme začali kvůli Vám oblékat do výstražných vest, abyste je při Vaší vyšší rychlosti a při Vašem stylu jízdy (4 cyklisti vedle sebe, 1 promile v krvi), zavčas uviděly a jízdu přizpůsobily.

Pokud jedete vesnicí a jedete po silnici, platí pro Vás stejná pravidla jako pro motorová vozidla. Znamená to pokud vyjíždím na hlavní a mám před sebou dopravní značku STOP, neznamená to JEĎ. Ono se jednou může stát, že Vám ta značka zachraní život.


Pokud opět pojedete tuto trasu, a potkáte se s těmito panáčky JEĎTE OHLEDUPLNĚ !!!
Foto zapůjčeno a vloženo se souhlasem majitelů.